TRT kime hitap ediyor?

  • Posted: 02:41
  • |
  • Author: sanaLonLine
  • |
  • Filed under: HaberlerTRT, (Türkiye Radyo Televizyon Kurumu)

Bakınız TRT kendisini nasıl tanımlıyor;
"Türkiye'nin kamu yayıncılığı yapmakla görevlendirilen tek yayın kuruluşu TRT, halkın geri bildirimine önem veren açık, dinamik, üretken ve en önemlisi cumhuriyet ilkelerine bağlı, tarafsız yayıncılığı hedef edinmiştir."

Burada en önemli iki nokta; Kamu ve tarafsız!

Kamu kimdir? Halktır.

Tarafsız yayıncılık nedir? Herkese eşit mesafede yaklaşmaktır.

Peki futbol sektöründe TRT kamuya, yani halka tarafsız bir şekilde hitap ediyor mu?

Mesela, sadece 4 takım için ayrı bir program olan "Stadyum"u yayınlayıp, diğer 14 takım için gecenin geç saatlerinde "Tele Lig" programı ile hitap etmesi, üstün körü alel acele müsabakaları geçiştirmeleri, kamuya, bir başka deyişle halka tarafsız bir şekilde hitap ettiği anlamına mı geliyor?

Dört takım için bazen 3, bazen de 4 saat vakit ayırıp, diğer 14 takımı 1 saat içinde geçiştirmek, kamuya tarafsız bir şekilde hitap ettiği anlamı mı taşıyor?

TRT (Türkiye Radyo Televizyon Kurumu) için kamu, Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş ve Trabzonspor taraftarımıdır sadece?

Yoksa kamu, Türkiye Cumhuriyeti'nin en yüksek ligi olan Süper Lig'teki bütün 18 takımın taraftarımıdır?

Tarafsız yayın ilkesi, TRT kuruluşuna göre bu anlayışın neresindedir?

Lig TV, ATV, Show TV, Kanal D, Star vs. özel yayın kuruluşlarının da davranışlarının TRT'den farklı olmadığını biliyoruz ve tasvip etmiyoruz. Fakat, adı üstünde bu kanallar özel.

Ama hepimizin vergileri ile finanse edilen TÜRKİYE RADYO TELEVİZYON KURULUŞU'nun böyle bir yayıncılık anlayışını sergilemeye hakkı yoktur ve asla kabul edilemez.

Biz Bursasporum.com olarak tüm Anadolu kulüpleri taraftarlarına sesleniyoruz. Bu ayrımcılığa ve tarafsızlığa sesinizi yükseltin. Ulaşabildiğiniz bütün devlet kurumlarına tepkinizi iletin. Birileri tarafından kurulmuş bu düzen bu güne kadar böyle gelmiş olabilir ama bunun böyle gitmesi gerekmiyor! Türk futbolu yanlızca 4 ayrıcalıklı takımdan oluşmuyor.

Artık yeter!

Bursasporum.com