Sivas'ın 3 puanı silinebilir

  • Posted: 04:14
  • |
  • Author: sanaLonLine
  • |
  • Filed under: Haberler

Sivasspor'un 14 Eylül günü Bursaspor'u evinde 3-1 yendiği maçla ilgili şok bir gelişme ortaya çıktı! Bu mücadele için esame listesinde hata yapan Sivasspor hakkında kararın salı günü verileceği ve kırmızı beyazlı ekibin 3 puanının silinebileceği belirtildi!

Sivasspor'un 3-1 üstünlüğü ile sonuçlanan Bursaspor maçında, kırmızı beyazlı ekibin esame listesinde hata yaptığı ve bu hatanın raporlarla tespit edildiği ifade edildi!

Esame listesindeki bu hataya ilişkin dosyanın, Salı günü yapılacak olan Türkiye Futbol Federasyonu yönetim kurulu toplantısında gündeme alınarak karar bağlanacağı ifade edildi. İddiaya göre bu konuda Sivasspor'un alabileceği ceza, 3 puanının silinmesi şeklinde olabilecek! Sivasspor hükmen mağlup sayılma kararı durumunda 5 puana inecek!

Bu açıklamaya Lig TV'de Beşiktaş maçı öncesinde yer verilirken, iki takımın konsantrasyonunun bozulmaması adına haberin geç açıklandığı iddia edildi.

-FEDERASYONUN AÇIKLAMASI-
Federasyondan yapılan açıklamada, 14 Eylül'de yapılan Sivasspor-Bursaspor maçıyla ilgili olarak 5 günlük itiraz süresi içinde, Turkcell Süper Lig'de mücadele eden hiçbir kulüp tarafından yazılı başvuruda bulunulmamasına karşın, Futbol Federasyonu Bilgi İşlem Departmanı ve Profesyonel İşler Müdürlüğü, bu müsabakayla ilgili Lig Müsabakaları Statüsü'nün 7. maddesine aykırılık olup olmadığı konusunda hukuksal inceleme istemiyle federasyon yönetim kuruluna başvurduğu ifade edildi.

Açıklamada, bunun üzerine yönetim kurulunun derhal harekete geçerek, hukuk kurulunu konuyla ilgili inceleme yapması için görevlendirdiği belirtildi.

Açıklamada ayrıca, kurulun vereceği rapor doğrultusunda yönetim kurulunun alacağı kararın kamuoyuyla paylaşılacağı vurgulandı.