İlkleri gerçekleştirmek istiyoruz

  • Posted: 22:12
  • |
  • Author: sanaLonLine
  • |
  • Filed under: Haberler

Bursaspor Divan Kurulu'nun üyelere ve yeşil beyazlı futbolculara verdiği iftar yemeğinde açıklamalar yapan teknik direktör Samet Aybaba, Sivasspor'un kendi sahasında büyük takımlara karşı maç kaybetmediğini belirterek, ""Bursaspor olarak bir ilki gerçekleştirmek istiyoruz" dedi.


Bursaspor Divan Kurulu, üyelerine ve yeşil beyazlı futbolculara iftar yemeği verdi. Almira Otel'deki iftar yemeğine, Divan Kurulu Başkanı Kadir Şankaya, Bursaspor Kulübü Başkanı İbrahim Yazıcı ve yönetim, Teknik Direktör Samet Aybaba, AK Parti Bursa Milletvekili Mehmet Ocaktan ve Ali Kul, CHP Bursa Milletvekili Kemal Demirel, Bursa Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Er, Osmangazi Belediye Başkanı Recep Altepe, Yıldırım Belediye Başkanı Özgen Keskin, futbolcular ve divan kurulu üyeleri katıldı.

Yemekte basın mensuplarına açıklamada bulunan Aybaba, haftasonu karşılacakları Sivasspor'un geçen yılın flaş takımlarından biri olduğunu, bu yıl da lige iyi başlangıç yaptıklarını söyledi.

Sivasspor'un kendi sahasında büyük takımlara karşı maç kaybetmediğini hatırlatan Aybaba, "Bursaspor olarak bir ilki gerçekleştirmek istiyoruz. Bu yıl ilkleri gerçekleştirmek istiyoruz. Futbolcularım iyi mücadele ediyor ve artık birşeyi öğrenmeye başladılar. Kazanmak da onlara, bize ve şehre keyif veriyor. Kazanmak için gideceğiz ve elimizden gelen herşeyi yapacağız" dedi.

Genç futbolcu Sercan'ın da sakatlığından dolayı kadroda olmayacağını belirten Aybaba, milli maçlar dolayısıyla lige verilen arayı iyi değerlendirdiklerini ifade etti. Oyuncuların belli bir çalışma düzeninin olduğunu dile getiren Aybaba, bunun ne altına düştüklerini, ne de üstüne çıkabildiklerini anlattı.

Yeni transferlerin de takıma hızla adapte olduğunu vurgulayan Samet Aybaba, "Verilen ara her anlamda bizim için faydalı oldu. İyi ve formda olan, antremanlarda iyi olan her futbolcu forma şansı bulur" diye konuştu.

Basın mensuplarının, tek tek futbolcuların durumunu sorması üzerine ise Aybaba, 23 tane oyuncunun olduğunu hatırlatarak, hepsinin durumunun iyi olduğunu esprili bir şekilde söyledi. Yemekte konuşan Divan Başkanı Şankaya ise iki maçta 6 puan alan futbolcuların, Sivasspor maçından da 3 puan alarak Bursa'ya döneceğine inandıklarını belirtti.