Sahne de aynı, aktörler de!

  • Posted: 13:14
  • |
  • Author: sanaLonLine
  • |
  • Filed under: HaberlerYazıklar olsun!

Bir Anadolu külübü düşünün...
Elindeki kısıtlı imkanlar ile bütün sezon boyunca bütün olanaklara sahip olan külüpler ile mücadele etsin.

TFF'nin tarihinde hep kayırma politikası ile korunan külüplere karşı koyabilsin. Alnının akı ile, dürüstçe 34 hafta boyunca...

Bu Anadolu kulübünün adı Sivasspor.

Beşiktaş Jimnastik Kulübü, 2007/2008 sezonunda oynanan Trabzonspor - Beşiktaş karşılaşmasında talimatlara aykırı davranarak esame listesinde 01.01.1985 tarihinden sonra doğmuş profesyonel futbolcu kadrosunda bulundurmadı.

Türk Futbol Federasyonu bu yanlışı tespit etmiş olduğu halde, Beşiktaş Jimnastik Külübü'nü hükmen mağlup sayması gerekirken, hiç bir işlemde bulunmadı.

Ligler tescillendi.

Zaman aşımı...

Bu film bize tanıdık geliyor. Her yıl yeniden, 1923 yılından beri.

Sivasspor aynı hataya düşmüş olsaydı?

UEFA Kupası'na bu hatadan dolayı Sivasspor katılmış olsaydı ve hakkı yenilen külüp Beşiktaş Jimnastik Külübü olmuş olsaydı?

O kadar eminiz ki, ne liglerin tescil edilmişliğine bakılırdı, ne zaman aşımına, ne hakka ne hukuka.

Böyle bir durumda tüm ezberler bozulur, ahbap çavuş ilişkileri devreye girer, gerekirse bu sezon başında sadece Trabzonspor'a yapıldığı gibi talimatlar ve kurallar tekrar yazılırdı.

Evet, Ulusoy ve Beşiktaş Jimnastik Kulübü'nün dönem dönem işbirliği içinde imza attıkları oyunların son kurbanı Sivasspor oldu! Hatır, katır ve mafya ilişkileri bu sefer Sivas'ın başını yaktı!

Yazık değil mi Sivasspor'a? Emeğinin karşılığı bu olacaksa, diğer Anadolu külüpleri profesyonel futbol liglerinde neye ve kime güvenerek mücaadelesini sürdürsün?

Konunun medyaya yansımasından sonra nedense sevgili ulusal medya yazarları sus pus olmuş! İsyankar komando Sanlı Sarıalioğlu, Vedat Okyar ve daha nice tarafsız yazarların hepsi 3 maymunu oynuyor. Kimse isyan etmiyor.

Alan memnun, veren memnun.

Adalet mi? Uzaklarda bir şey...

Yazıklar olsun. Başka söylenebilecek bir kelime bulamıyoruz.

Başın dik olsun Yiğido. Anadolu asla yılmayacaktır.

Bursasporum.com