Basın Açıklaması

  • Posted: 17:41
  • |
  • Author: sanaLonLine
  • |
  • Filed under: Haberler

Türkcell Süper Liginin 32. haftasinda Adana'da oynanacak olan Bursaspor-Besiktas karsilasmasina, Bursaspor taraftarlarinin alinmayacagini üzüntüyle ögrenmis bulunuyoruz. Bizler Bursaspor'un her zaman arkasinda olan yesil-beyaz sevdalilari olarak alinan kararin yanlis oldugunu belirterek, bu karari alanlari kiniyoruz. Biz Diyarbakir'da olsa, Mardin'de olsa, Trabzon'da olsa sevdamizdan vazgeçip, takimimizi yanliz birakmadik. Adana Valiligi Baskanliginda toplanan Adana Il Spor Güvenlik Kurulu, olaylarin çikabilecegini gerekçe göstererek Bursaspor taraftarlarina ayrilan yüzde %5'lik kisma seyirci alimayacagini belirtmistir. Bizler Adana 5 Ocak Stadyumuna Besiktas için degil Bursaspor için gidecegiz. Orada olay çikarmaya degil, Bursaspor'u bu zorlu yolculugunda yanliz birakmamaya gidecegiz.

Takimimizin ligin alt siralaridan yukarilara çikma mücadelesi verdigi su siralar bizlere ne kadar büyük görev düstügünün hepimiz bilincindeyiz. Besiktas maçindan alinacak 1 puanin Bursaspor açisindan ne kadar önemli oldugu camia tarafindan açikca ortaya konulmustur. Bizler Bursaspor'un sonuna kadar arkasinda oldugumuz su günlerde Adana'da takimimizin arkasinda olmak istiyoruz. Ancak Adana Emniyet Müdürlügü tarafindan alinan karar, bizlere yolumuzdan çevirme yolunda bir engel degildir. Aksine Bursaspor sevgimizi atesleyici bir karar olmustur. Bursasporumuzun verdigi bu zorlu mücadelede bizler takimimizi desteklemekten baska bir sey düsünmüyoruz. Besiktas'li yöneticiler haftalar önce verdikleri demeçlerde Bursaspor taraftarlarini istemediklerini söylemislerdir. Adana Il Spor Güvenlik Kurulunun almis oldugu bu yanlis karar, olaylari önlemek amaciyla degil, sanki Besiktas'li yöneticilerin istegi dogrultusunda alinmistir. Besiktas'li yöneticilerin bu karar sonrasi ne kadar mutlu olacaklarini bekleyip görecegiz.

Besiktas'li yöneticilerin bu istegini yerine getiren Adana Valiligi'nin bu karari alirken bizimlede görüsmesi gerekmezmiydi. Sahada mücadele edecek olan takim bizim takimimiz degilmi. Bu sene içerisinde gittigimiz bütün deplasmanlarda en ufak bir olay dahi çikmamistir. Bu karar alinirken bunlarin dikkate alinmasi gerekmezmiydi? Sanki sadece Bursaspor taraftarlarinin olay çikaracakmis gibi olaylarin lanse edilmesine ve alinan karara olan tepkimizi dile getiriyoruz. Ve diyoruzki, "Bursasporumuzun stada gelisinde, sahada mücadele ederken ve maç sonrasinda, Besiktas taraftarlarinin tacizine, saldirisina maruz kalmayacagini nerden biliyorsunuz. Sadece Bursaspor taraftarlarimi olay çikartiyor. Besiktas taraftarlari takimini desteklerken niçin Bursasporumuz yanliz kalacak. Gözleriniz uzaklarda aramasin ortada bir suçlu varsa oda Besiktas'dir.

Sayin Adana Valim ve Emniyet Müdürüm aldiginiz dogru karardan dolayi sizleri tebrik ediyoruz. Besiktas'li yöneticiler ile birlikte yanyana oturup maçi izleyin. Birlikte alkis tutun..!"

TSC1963.ORG